Zemřela světová legenda Fantasio

V pondělí 30. října zemřel ve věku 81 let Ricardo Roucau, ve světě magie známý pod svým uměleckým jménem Fantasio. Prohrál svůj boj s rakovinou.

Fantasio, vlastním jménem Ricardo Roucau se narodil 3. října 1936 v Argentině. O magii projevil zájem již jako dítě, když poprvé uviděl show Fu Manchu v Národním divadle. Koupil si svou první kouzelnickou sadu v Bazar Yenkee. Tak začala Ricardova kouzelnická vášeň, která iniciovala jeho brilantní kariéru. Magie ho přivedla do nejlepších míst světa, byl zván na různá gala představení s nejprestižnějším publikem a byl účastníkem mnoha televizních pořadů.

Jeden z vrcholů kariéry byl rok 1968 kde na magickém kongresu pořádaného IBM a Society of American Magicians získal v soutěži čtyři hlavní ocenění za své originální svíčky a kouzelnické hole. Byla to ocenění za nejlepší scénický efekt, největší originální efekt, za nejlepší komerční trik a cenu za originalitu. Jednalo se o první a jedinečný okamžik v historii magie, kdy tyto čtyři hlavní ceny vyhrál jediný kouzelník.

Během své kariéry získal deset prvních cen, byl čestným členem více než dvanácti magických společností a vystupoval ve stejném programu s takovými celebritami jako Bob Hope, The Beatles, Tom Jones, Louis Armstrong, Tony Bennett, Liberace, The Flip Wilson, Phillis Diller a mnoho dalších.

V roce 2014 byl pro jeho úspěchy v magii vyhlášen vyjímečnou osobností kultury města Buenos Aires. V březnu 2015 IBM organizuje svůj kongres v Jacksonville ve znamení pocty Fantasiovi a společně připravili galavečer Fantasio Tribute Show, jako uznání jeho kariéry.