Magic fest

MAGIC FESTIVAL - mezinárodní festival moderní magie

Mezinárodní kouzelnický festival MAGIC FESTIVAL je svým rozsahem největším festivalem moderní magie v České republice. Festival pořádá profesionální kouzelník Jiří Hadaš ve spolupráci s Klubem kultury Uherské HradištěMAGIC FESTIVAL má oficiální záštitu Českého magického svazu, z.s. a Unie moravských kouzelníků z.s..

Během šesti let se v rámci MAGIC FESTIVALU představila řada profesionálních i amatérských kouzelníků nejen z České republiky, ale také Slovenska, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovinska, Německa, Francie, Itálie, Španělska, Argentiny, Srbska i USA.

Navazuje na řadu úspěšných kouzelnických přehlídek, pořádaných v letech 1979 – 1989 v Uherském Hradišti. Mezi ty nejvýraznější patřily přehlídky, kdy se před Klubem kultury vyprošťoval kouzelník Miroslav Svoboda ze svěrací kazajky na hořícím laně, v dalším roce se snažil fakír Ben Gham (Zdeněk Zahrádka) překonat rekord a ležel ve výloze na náměstí na hřebech celých 24 hodin. Nejúspěšnější však byla přehlídka s Arabelou, kdy bylo 5 krát vyprodáno Slovácké divadlo.

Ve Zlínském kraji se po roce 1989 pokračovalo v magických přehlídkách pod názvem Pasparthův memoriál, který pořádala Unie moravských kouzelníků, jako vzpomínku na patrona moravských kouzelníků – světově proslulého mága Paspartha, rodáka z moravského Hulína.

MAGIC FESTIVAL je přátelským setkáním profesionálních i amatérských kouzelníků. V rámci festivalu je vyhlášena soutěž ve třech kategoriích, dále bude předána Cena starosty města a absolutnímu vítězi bude udělena cena GRAND PRIX.

Bližší informace na webu festivalu MAGIC FESTIVAL