START KINEMATOVLAKU - 57. ZLÍN FILM FESTIVAL

Kouzelník Jirka Hadaš opět po roce v úterý 16. května odstartuje KINEMATOVLAK 2017, který je tradičním předvojem blížícího se 57. ZLÍN FILM FESTIVALU. Ten se koná ve dnech 26. května - 3. června a tradičně kromě filmových projekcí bude plný zábavného doprovodného programu pro celé rodiny. 

57. ZLíN FILM FESTIVAL - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně ve spolupráci s Českou televizí, Českými drahami a dalšími partnery připravil pro děti mateřských škol a prvních stupňů základních škol další ročník projektu KINEMATOVLAK. Jedná se o “kino na kolejích”, speciálně upravený vagón na projekční sál, který bude společně s galerií na kolejích putovat od 15. května po vybraných městech a obcích naší země. Vybranou trasu pak ukončí v pátek 2. června. 

Vlak na kolejích navštíví v letošním roce celkem 11 měst s tím, že svoji trasu odstartuje ve Zlíně a dále poputuje do Mikulova, Znojma, rakouského Retzu, Českých Budějovic, kde bude promítat 2 dny, díle do Písku, Příbrami, Rakovníka, Kralup nad Vltavou, Mělníka, kde bude rovněž dvoudenní projekce a svoji pouť ukončí dvoudenní zastávkou v Mladé Boleslavi. 

Promítat se budou pohádky pro nejmenší, jako jsou například “Krtkova dobrodružství”, O víle Amálce, Mach a Šebestová a mnoho dalších. Projekce začínají v 9 hodin ráno a končí o půl 4 odpoledne. Podrobný program pak najdete na www.zlinfest.cz. 

Vedle vláčku na kolejích je také vláček hráček, kde si děti mohou hrát a navštívit můžete rovněž tzv. Historický vagon, kde děti uvidí, jak to kdysi na železnici vypadalo. 

Kapacita projekčního vláčku je 35 míst. Všechny projekce jsou zdarma.